Starting from the scratch

Nasz American Dream to raczej Complicated Story.

Pierwsze słowa, które słyszałyśmy od Amerykanów siedzących obok nas w samolocie,  o miejscu, do którego jedziemy : ‘o fuck’.
No właśnie - o fuck.

13 czerwca w czwartek!
Plan był prosty, a jego wykonanie to już inna para kaloszy albo inna para Hunterów – w końcu jesteśmy w Hameryce. Work&Travel Program – experience the American way of living, they said. It will be fun, they said. Czy to jest rzeczywiście taki fun, fun?
Miałyśmy dotrzeć do Southampton w stanie Nowy York, gdzie czekać na nas miała praca. To, co miało na nas czekać, a to co czekało, to dwa inne światy. Pracy, jak się okazało nie było. Była za to rozpadająca się rudera dla 14 osób, płatna 125$ za tydzień ‘nocowania’ na łóżku – dwupiętrowym oczywiście, co by miejsca zaoszczędzić dla kolejnych 9 osób, które miały przyjechać do tej samej ‘pracy’. Co do przewidzenia - pierwsza noc na podłodze. Dobrze, że chociaż we własnym śpiworze.

Prospect St 29 - pro MESS. 
Jest nas dwie. Ola i Julia – jak to mówią o nas – perfekcyjna para przyjaciółek – leworęczna blondynka i praworęczna brunetka. To stwierdzenie sprawdziło się już wielokrotnie w praniu, a co sprawia, że jesteśmy tak idealnie dobrane? To nie tylko dlatego, iż obie jesteśmy studentkami Nowych Mediów na WNPiD UAM. To nie tylko dlatego, że w naszych żyłach nieustannie krąży kawa. To nie tylko fakt, iż Ola lubi piec, a Julia lubi jeść. Najważniejsza jest to, co dzielimy, a dzielimy też pasję do podróżowania.

Chciałyśmy zobaczyć, jak wygląda życie w United States of America, więc oto nasze United States of Life.

JFK  po 11 godzinach w samolotach (sic!)
To be continued. 
Stay tuned, guys!

Xoxo,
Ol & Jul

4 komentarze:

 1. czkeam na dalszy ciąg historii!!

  OdpowiedzUsuń
 2. oh miło blog... szkoda, że mój polski nie jest tak dobry

  OdpowiedzUsuń
 3. Marta, już wkrótce, wkrótce zabieramy się za dalszą część! :)
  Sebas, your Polish is quite good with google translator :P
  Ola, Stiwena będzie więcej, obiecujemy! :D

  OdpowiedzUsuń